Spoločnosti

Akú energiu doma spotrebujete?

Energetická trieda A0. Čo to znamená? Koho sa to týka? Aké doklady na to budete potrebovať?

Čo znamená energetická trieda?

Vaša nehnuteľnosť, respektíve domácnosť využíva mnohé technológie ako napríklad kotol na vykurovanie v radiátoroch alebo ohrev teplej vody. To je však energeticky veľmi náročné a preto sa roky vyvíjajú technológie, ktoré by bežne úkony v našej domácnosti znížili spotrebu energii. Samotné spotrebiče sú vyrábané v nízkej energetickej triede, ale dôležité je myslieť už aj pri stavbe na spôsob vykurovania domácnosti, montáž kotla či ohrievanie vody. Staré kotle by vám pri kolaudácii už neprešli, preto je dobre sa poobzerať po vzduchotechnike či tepelnom čerpadle. Energetické triedy sú označené písmenami abecedy od A po G, pričom trieda A je najprísnejšia a predstavuje najnižšiu spotrebu energii.

šetrenie

Koho sa týka energetická trieda A0?

Energetickú triedu A0 musia splniť novostavby, ktoré ešte len čaká kolaudácia. Ak máte starší dom, ktorý je už skolaudovaný, nemusíte sa báť nutnosti prerábky na nižšiu energetickú triedu.

energetická trieda

Aké doklady budete na už ani energetickej triedy potrebovať?

Aby ste úspešne skolaudovali s energetickou triedou A0 budete musieť predložiť energetický certifikát nehnuteľnosti. Energetický certifikát domu vám vyhotovia znalci z certifikaciabudovy.sk. Odborníci podľa použitých technológii vo vašej nehnuteľnosti vytvoria energetický certifikát budovy, ktorý bude zaradený do príslušnej energetickej triedy. V niektorých prípadoch od vás môžu žiadať energeticky certifikát aj v prípade predaja či prenájmu bytu. V prípade, že potrebujete aj vy vyhotoviť energetický certifikát, obráťte sa na certifikaciabudovy.sk. Zabezpečia vám kvalitne vypracovaný energetický certifikát Certifikaciabudovy priamo na vašu nehnuteľnosť v krátkom čase. Certifikáciabudovy.sk je tu priamo pre vás každý deň.