Moto

Nadčasový hliník je v polohe okenných rámov dobrá voľba

Upratovanie priestorov, kde trávime veľa času, je nutné, lebo tak zaistíme, aby sa nečistoty či baktérie a vírusy nemohli šíriť a spôsobovať nám rozličné zdravotné ťažkosti. K prácam v domácnostiach patrí aj umývanie okien, hlavne v období pred sviatkami, keď chceme mať domácnosť čistú a voňavú. Pre mnohé gazdinky sa umývanie okien spája aj s rozoberaním okenných rámov, najčastejšie pri drevených oknách, ktoré bývajú dvojité, no staršie drevo už častokrát stráca svoj tvar, povrchová úprava je zničená, čo sa prejavuje olupovaním glazúry či štiepením dreva, a to je pri ich čistení dosť nepríjemné. Na to však existuje riešenie, a tým je výmena okien za plastové alebo hliníkové.

Okná a ich rozličné tvary

Rekonštrukcie bytov, ale aj iných obytných priestorov si vyžadujú aj výmenu okien, ktoré už doslúžili za moderné a nadčasové Hliníkové okná v hliníkovom ráme. Hliník má dlhú životnosť a okná v rámoch z neho budú používať ešte ďalšie generácie, pretože je odolný voči slnečnému žiareniu, vode aj mrazu, dokonca sú dymotesné a protipožiarne. Ich cena je pri obstarávaní trocha vyššia, ale je to z hľadiska ich vlastností pochopiteľné.

Z hliníka sa dajú vyrábať okná rozličných rozmerov, zvládne aj ťažké trojsklá, základom je jednoduché zasklenie. Tieto jeho vlastnosti sú zohľadnené aj pri výrobe fasádnych systémov, ktorých súčasťou sú okná, pevné či otváravé. Hliník môže byť vo viacerých povrchových úpravách, lesklá alebo matná, svetlejšia či tmavšia farba alebo aj vo farebných odtieňoch podľa RAL vzoriek.

Otváranie okien môže byť rozličné

LM-MONT je spoločnosť, na ktorú sa pri záujme o hliníkové okná môžete obrátiť s požiadavkou, ktorá vám bude šitá na mieru. Majú už dlhoročné skúsenosti s realizáciami na mnohých stavbách, takže vám určite budú vedieť poradiť a vybrať tie najvhodnejšie hliníkové okná na vašu stavbu. Dodávajú aj okná s protipožiarnou úpravou, rozličných rozmerov, jednoduché či izolačné zasklenie, fasádne systémy a podobne.