Nakupovanie

Od skinny džínsov k loose strihu. Aké sú momentálne trendy rifľových nohavíc?

Rifle ako populárny módny kúsok sú tu s nami úspešne už niekoľko dlhých desaťročí, počas ktorých aj ich strihy, farby a materiály, z ktorých sú vyhotovené, ovplyvnili počas rokov mnohé trendy. Aj napriek tomu, že od ich pôvodného zámeru vyhotovenia, ktorým bolo vymyslenie pevnejšieho odevu, odolnejšieho voči náročnej pracovnej náplni, zložitejším podmienkam v pracovnom prostredí a uľahčeniu práce pre naozaj ťažko pracujúcich baníkov, zlatokopov, ale i pre dnes už ikonických kovbojov, sa dnešné rifľové nohavice od prvotných pracovných modelov na míle vzďaľujú.

skinny jeans

Z odevu pre ťažko pracujúcich mužov sa však džínsy veľmi rýchlo stali obľúbencom na módnom trhu a rozšírili sa tak do šatníkov nie len bežných ľudí, ale aj nejednej slávnej hollywoodskej hviezdy, ktoré ich obľúbenosť medzi svojimi fanúšikmi ešte väčšmi upevnili. Netrvalo to dlho a džínsový trend sa rozutekal do celého sveta, pričom vrátane nohavíc sa z rifľoviny ako látkového materiálu, začali šiť i dodnes nesmrteľné rifľové bundy, overaly, šaty, sukne a iné oblečenie. Pôvodne vyzerajúci dizajn džínsov by ste však dnes už pravdepodobne u nikoho v šatníku nenašli, aj keď existuje mnoho modelov inšpirovaných práve týmto klasickým a kultovým prevedením. Súčasné modely riflí majú mnoho úprav, ktoré by ste na originálnych džínsových nohaviciach hľadali len márne.

loose jeans

Ide napríklad o rôzne doplnky vo forme nalepených kamienkov, nášiviek, zafarbenej látky na všelijaké iné farby než je tradičný modrý denim, roztrhaných či naschvál vyšúchaných miest a iných zaujímavých efektov. S príchodom nových trendov sa menili i strihy riflí, z ktorých sa najobľúbenejším trendom posledných rokov stali najmä obtiahnuté a úzke skinny džínsy. Ako sa však vraví, že pri oblečení a doplnkoch sa neustále vracajú vintage kúsky a trendy späť do módy, za posledné obdobie sme si mohli v módnych obchodoch všimnúť návrat k legendárnym zvonovým nohaviciam, ktoré tak opäť spustili éru popularity loose jeans a vzkriesenie voľných rifľových nohavíc.