Dovolenka

Šetrenie na dovolenke

Na dovolenku by chcel ísť naozaj každý človek. Nie každému však zostanú peniaze,  aby mohol ísť na dovolenku. Viete, čo musíte pre to urobiť, aby ste mali dostatok financií na vašu vysnenú dovolenku? Ako si nasporiť aj pri malom mesačnom plate? Rozhodne to nie je jednoduché,  ale nie je to nemožné. Dá sa to,  len musíte chcieť. Túžite po nádhernej dovolenke niekde odísť do prírody,  k moru alebo len si ísť oddýchnuť? Každý výlet či dovolenka vám zhltne množstvo financií. Ako aj z malej výplaty sa dá ušetriť na spomínanú vysnívanú dovolenku? Je to možné.  Odporučim vám vždy,  keď vám nabehne na bežnom účte výplata, vyberte si nejaké peniažky z bankomatu a odložte si ich úplne pomimo.

More

Neminiete potom všetko na povinné platby za nájom alebo hypotéku,  či dokonca ani za potraviny,  bez ktorých sa nezaobídete. Takisto si odkladajte peniažky aj na nečakané výdavky. Ak sa vám niečo vo vašom byte alebo rodinnom dome pokazí,  finančne vás to nepoloží. Aj takýmto spôsobom sa dajú našetriť vyššie sumy peňazí postupne. Plánujete dovolenku pri mori? Budete si musieť zarezervovať letenku a ubytovanie.

Dovolenka s partnerom

Nákladnejšie to bude, ak sa chystáte na dovolenku aj so svojou rodinou.  Myslite na dovolenku dopredu,  pretože pri rezervácii vopred ponúkajú cestovné agentúry a ubytovacie zariadenia aj veľké zľavy či výhodné pobyty. Určite si tieto akcie nenechajte ujsť,  navyše ak nemáte peniaze nazvyš. Ak budete cestovať mimo hlavných sezón,  tiež budú tieto dovolenkové pobyty omnoho lacnejšie. Zarezervujte si svoju dovolenku už teraz. Ak idete na vysnívanú dovolenku aj so svojimi deťmi,  asi to veľmi dobre poznáte,  že deti vždy vymýšľajú a všetko chcú,  aby ste im kúpili. Myslite vždy na váš rozpočet a rozhodujte sa podľa neho. Stanovte si sumu, ktorú nemôžete prekročiť na dovolenke. Hranicu výdavkov si strážte.