Moto

Vysvetlenie, prečo sa stala technológia osvetlenia známa ako LED dominantnou

V čom sa líši dnešný systém osvetlenia od toho, ktorý sme používali pár rokov dozadu? Pre objasnenie situácie sa hodí vysvetliť, že starú technológiu osvetlenia využívajúcu rozpálenie halogénového vlákna nahradila technológia nová, akú dnes poznáme pod označením LED a využíva ju v podstate už takmer každá domácnosť i každý podnik. Vo vnútri zdroja osvetlenia sa tak dnes nachádza praktická dióda. Tá má za následok oveľa menšiu spotrebu elektrickej energie, rozžiarenie diódy si pýta len minimálny odber elektriny, čo sa v žiadnom prípade nedalo povedať pri už len prvotnom rozžiarení halogénového vlákna. Technika LED si tak pýta iba nízku spotrebu elektriny a dopraje vám kvalitné svetlo v podobe moderných svetelných produktov, ku ktorým sa radia aj žiarovky s inovovanými vlastnosťami ako napríklad tieto https://www.ledprodukt.sk/114-led-ziarovky-g9.

alt=“světla“ “ src=“https://orzan.sk/wp-content/uploads/img_a288792_w16469_t1529656403.png“ style=“max-width: 52%; max-height: 52%;“>

  • Vybraný typ žiaroviek je ideálnym vysvetlením novej metódy využívania diódy LED a jej skvelých vlastností, ktoré majú oproti starým halogénovým žiarovkám viacero podstatných výhod, ako aj možností praktického využitia.

Ako ich prvú vlastnosť spomeňme dlhú životnosť s odhadom svietenia až do 50 000 hodín, pričom aj ich vysokú energetickú efektivitu a ekologickú vlastnosť, čiže napriek nízkej spotrebe elektrickej energie vám doprajú skvelý výkon a hlavne dostatočne silné osvetlenie v miestnosti. Tieto žiarovky napriek svojmu výkonu „zožerú“ až o 85 % menej elektriny a ďalšia vec, akú si môžete pri ich vyžarovaní všimnúť je fakt, že neprichádza k ani len sekundovým pauzám a nedostatkom, nepretržite svietia na 100 % bez štipky pochybenia.

model

  • Niet tak divu, že pojem LED je v modernej dobe často skloňovaným pojmom. Počiatočná investícia do nej sa vám následne vráti vďaka jej premysleným a šetriacim vlastnostiam, aké dnes určite uvíta nejeden človek.