Nakupovanie

Založenie živnosti bez trvalého pobytu?

Nie ste prvý ani posledný, kto musel riešiť otázku trvalého pobytu. Ak máte v občianskom preukaze zapísaný názov obce či mesta bez konkrétnej ulice a čísla popisného môžete mať problém. Z inak banálneho detailu sa stane prekážka, kvôli ktorej Vám na úrade nezaložia živnosť. Ako túto situáciu riešiť rýchlo, lacno a pohodlne?

Nezúfajte, v dnešnej dobe je tento,,kozmetický,, problém už vyriešený. Máte viacero možností ako doplniť prázdnu kolónku v mieste sídla. Zo zdanlivo neriešiteľnej situácie vedie riešenie.

Založenie živnosti

K založeniu živnosti potrebujete:

– vek minimálne 18 rokov

– spôsobilosť na právne úkony

– čistý register trestov

– adresu pre sídlo spoločnosti

– v prípade remeselnej či viazanej živnosti aj doloženie praxe a dosiahnutého vzdelania v obore

Zakladáte si živnosť?

Ako z toho von?

Nejednému Slovákovi sa stalo, že jeho trvalý pobyt bol odhlásený na obec. Kým v bežných situáciách sa Vás dodatočne opýtajú na korešpondenčnú adresu, pri ohlásení živnosti spôsobí tento malý detail doslova katastrofálny scenár. Živosť Vám nezaložia. Máte niekoľko možností, ako svoju situáciu vyriešiť.

Rodina…

Áno, jednou z možností ktoré Vás okamžite napadnú je rodina. V dnešnom svete nedôvery a strachu z neúspechu je celkom logické, ak Vám blízky odmietnu dať splnomocnenie na používanie ich adresy. Nemajte im to však za zlé.

Prenájom

Je to ďalšia z variant, ako môžete zachrániť tento problém. Na mieste je však zamyslenie či budete dlhodobo schopný uživiť prenájom, ktorý býva často finančne náročný. Hlavne v začiatkoch svojho podnikania. Je to skutočne vysoká položka vo Vašom rozpočte. Samozrejme o tejto skutočnosti musíte informovať majiteľa nehnuteľnosti, pretože budete od neho potrebovať súhlas s použitím adresy pre potreby založenia virtuálneho sídla, s čím nemusí každý prenajímateľ súhlasiť. Než sa teda pustíte do podpisovania nájomnej zmluvy, overte si či majiteľ súhlasí s tým, na čo chcete nehnuteľnosť využívať.

Vybrať si adresu pre sídlo spoločnosti je jednoduché

Virtuálne sídlo

Je to služba priamo pre podnikateľov a firmy. V zjednodušenej verzii ide o prenájom adresy. Virtuálne sídlo je služba pomerne obľúbená a na vzostupe. Nepoužívajú ju totiž iba živnostníci, ale aj veľké firmy či zahraničný klienti. Zabijete dve muchy jednou ranou – Nielen že získate svoju adresu sídla spoločnosti ale získate aj pomoc pri administratíve a korešpondencii. Firmy popri tejto službe zahrňujú často do svojho servisu aj prijímanie, preposielanie, či skenovanie pošty. Tým pádom Vám odpadnú dlhé minúty strávené na preplnenej pošte, kde dúfate že sa vôbec dostanete na radu. Nehovoriac o tom, že ušetríte oproti klasickému prenájmu, virtuálne sídlo Ezmluva Vás príde na pár eur. Tak to už je na zváženie, však? Tak vidíte, žiadny problém nie je neriešiteľný. Ktorú z možností si vyberiete je iba na Vás. Každému sedí niečo iné. Najviac nám však sedí úspech, v podnikaní určite.