Moto

Zbavte sa škvŕn na oblečení

Podarilo sa vám rozliať malinovku? Či dokonca kávu alebo nebodaj červené víno? Deti sa tiež vedia ľahko ušpiniť. Niekedy ale fľaky na oblečení pôsobia ako nočná mora. My vieme, že vyčistenie je nemožné. Možno to tak ale byť nemusí. Skúšali ste tento trik na čistenie škvŕn? Iste každý pozná situácie, kedy sa nám škvrny na oblečení zdajú ako neriešiteľná situácia. Nie je ale potrebné hneď siahať po agresívnych čističoch. Jeden z najlepších odstraňovačov škvŕn máme aj doma v kuchyni. Je ním hydrogénuhličitan sodný – biela látka v podobe kryštálov. Reč je o obyčajnej no účinnej sóda bikarbóne. S prehľadom zvláda nielen škvrny od zemi či trávy. Ak ste už vyskúšali takmer všetky dostupné prostriedky a škvrna nie a nie povoliť, vyskúšajte aplikovať sóda bikarbónu na škvrny https://sirka.sk/produkt/soda-bikarbona/. Nezľakne sa totiž ani takých protivníkov ako sú škvrny od kávy či vína.

Jednoduchšie a ekologickejšie odstraňovanie škvŕn

Postup je úplne jednoduchý a zvládne ho každý

Zmiešajte sóda bikarbónu s trochou vody a vzniknutú pastu naneste na škvrnu. Množstvo je rozdielne podľa veľkosti fľaku, ktorý chceme vyčistiť. Na začiatok skúste dávku s 50 gramami. Takouto dávkou ľahko odstránite napríklad mastné škvrny z trička či obrusu. Inak môžete použiť na odstránenie škvŕn a pachu aj sóda bikarbónu ako čistý prach. Nasypete ju na škvrnu a necháte pôsobiť. Odmenou bude svieža a čistá tkanina. Sedačku či kreslo nemusíte hneď čistiť tepovačom. Pred objednaním tepovacej služby skúste aplikovať sóda bikarbónu na látku a výsledok bude očividný. Živšie farby, žiadne fľaky a svieži poťah.

Deti sa pri svojich hrách ľahko ušpinia

Práve z dôvodu jednoduchej aplikácie bez použitia silných čističov je sóda bikarbóna v domácnosti nenahraditeľná. V predajniach a eshopoch si môžete zakúpiť nielen malé balenia vhodnejšie skôr na pečenie ale aj väčšie množstvo určené k častejšiemu používaniu. Na sirka.sk nájdete rôzne typy balení. Nemusíte sa pritom báť, že by ste aj väčší balík neminuli. Sóda bikarbónu totiž môžete použiť nielen v kuchyni alebo pri čistení fľakov ale aj priamo do prania, do kúpeľa, na výrobu domácej kozmetiky, projektov pre deti ale aj v záhrade, kde sa jej už podarilo zachrániť nejednu úrodu.