Oplatí sa dať mobil do servisu?
Váš mobil čelí tým najrôznejším faktorom možného poškodenia. Môže spadnúť na zem a prasknúť sa alebo rozbiť, tiež vám môže spadnúť do vody alebo jednoducho môže začať z neznámych dôvodov blbnúť. S týmito situáciami treba rátať, otázne ale je, čo potom? Ako sa rozhodnete?
Dáte svoj poškodený mobil do servisu alebo si radšej kúpite nový?
Ovplyvniť v rozhodnutí vás samozrejme môže niekoľko bodov. Možno si už nejaký čas plánujete kúpiť novší, výkonnejší model a len čakáte, kedy sa vám ten súčasný pokazí. Či možno naopak máte svoj súčasný mobil veľmi radi a aj v prípade jeho pokazenia, by ste ho neradi menili a zvykali si na nový. Úlohu pri rozhodovaní však samozrejme zohráva aj to, do akej miery sa mobil poškodí respektíve do akej miery bude jeho oprava náročná (a to aj finančne).
Ak ide povedzme o mobil, ktorý máte už niekoľko rokov, dávno nie je trendový a aj v dobe, keď ste ho kupovali, nebol práve drahý, no a za opravu by ste mali dať povedzme vyše 100 EUR, asi by bolo výhodnejšie porozhliadnuť sa po novom. Iná situácia nastáva samozrejme v prípade, ak ide o luxusnejší model, kedy aj v prípade, že by oprava stála niekoľko stoviek, tak pôjde stále o cca dvojnásobne nižšiu cenu, než by stál nový model z predajne.
Kvôli akým najčastejším chybám sa zvykne dávať mobil do servisu? A s akými problémami vám v servise môžu pomôcť?
K najčastejším a zároveň najvážnejším poruchám sa radí poškodený displej a dotyková plocha. Ak je táto súčasť telefónu poškodená, výrazne to znižuje zážitok z jeho používania. Koľko takáto oprava alebo výmena bude stáť a či sa oplatí, to záleží aj od konkrétneho modelu a značky telefónu. Oprava a servis mobilov Lenovo Motorola https://www.mobilovo.sk/oprava-servis-mobilov-motorola-lenovo/ bude napríklad pravdepodobne lacnejší, než oprava displeja pri telefónoch značky Samsung.
K lacnejším záležitostiam sa radí opravenie alebo výmena batérie, tlačidiel, sluchadla, mikrofónu, reproduktoru či fotoaparátu. Zároveň ide o chyby, ktoré sa dajú opraviť aj na počkanie.