Hobby

Tvorenie je relax

Každý využíva svoj voľný čas inak, niekto sa vzdeláva, niekto proste iba oddychuje, niekto pracuje v záhradke a niekto tvorí. Je to ideálne hobby. K tvoreniu sa veľa žien dostáva práve počas obdobia, kedy je toho na nich priveľa. Znie to mierne kontaraproduktívne však? Ja som sa k tvoreniu dostala práve v období, kedy som neustále mala čo robiť. Na materskej dovolenke. Starostlivosť o dieťa bola mojou prioritou číslo jeden. Hneď po ňom tu bola starostlivosť o domácnosť a zabezpečenie všetkého s tým spojeného, aby moja rodina mala k dispozícii presne to čo potrebuje. Ak ale takto fungujete deň po dni, začne Vám niečo chýbať. Popri prebdených nociach a starostlivosti o všetkých niektoré matky, dokážu prejsť dokonca syndrómom vyhorenia.

popri všetkých povinnostiach by ste mali mať čas na hobby

Aj keď neoprávnene. Pracujú predsa 24/7 a je jedno či je sviatok, víkend, noc alebo deň. Po čase to dá psychike riadne zabrať. Najlepším relaxom pre niektoré maminky je práve tvorenie. Dá sa pri ňom skvele oddýchnuť a trochu sa odtrhnúť od bežnej pracovnej a zaužívanej rutiny, v ktorej sa žena časom stráca. Je pritom jedno či tvoríte z látky, sádry, prírodných materiálov či vlny alebo papiera. Je toľko možností…. Časom sa z tohto príležitostného oddychu stáva hobby, ktoré podporuje fantáziu a pozitívnu náladu. Je dokonca podložené, že kreatívna činnosť odbúrava stres a napomáha psychickej pohode.

Do nového roku s novým koníčkom

Na internete dnes nájdete nespočetné množstvo návodov v pdf alebo videá s presným postupom, vďaka ktorému nemáte čo pokaziť. Ak ste nikdy neháčkovali, nebojte sa. Obstarajte si na začiatok jednu vlnu, háčik, naštartujte pinterest alebo youtube a smelo do toho. Háčkované papučky, čiapky a mimoriadne obľúbené amigurumi. To sú návody na háčkované hračky alebo zvieratká. Tie dokonca podporujú jemnú motoriku u detí, pomáhajú so zaspávaním alebo sú milou a chutnou dekoráciou detskej izby. Vyberte si to čo sa Vám páči a proste sa do toho pustite.