Moto

Ako nám pomáha bublinková obálka

V živote máme niekedy okolo seba predmety, ktoré nám pripadajú celkom obyčajné a všedné. Zakopávame o kúpeľňové predložky, berieme do rúk ceruzku a papier či poznámkový blok, na toalete používame toaletný papier, v kuchyni tečie z kohútika studená aj teplá voda, a niekedy nám pripadá, že to tu predsa bolo odjakživa. Skrátka zabúdame na to, že sa niekto musel postarať o to, aby to fungovalo, a aby to bolo na náš prospech.

bublinková fólia

K tým obyčajným veciam radíme aj bublinkovú obálku. Keby sme ju nemali, bol by celkom problém s odosielaním niektorých predmetov, najmä menšej veľkosti. Predstavte si, že by ste potrebovali poslať niekomu stolný kalendár, menšiu knihu, a k tomu pribaliť CD nosič a fotorámik. Keby ste bublinkovú obálku nemali, museli by ste kvôli týmto drobnostiam niekde zháňať kartónové krabice. Škatuľku by ste museli presne zrezať na mieru a odosielali by ste zbytočne veľký balík, za ktorý by ste tiež platili zbytočné peniaze. Teda komplikovali by ste si situáciu neuveriteľným spôsobom, a život predsa nie je o komplikáciách, nemáme pravdu?

fólia s bublinkami

Keby ste ale použili obyčajnú papierovú obálku, vami odosielané drobnosti by sa mohli pri preprave poškodiť, pretože samotný papier ich neochráni pred mechanickou deformáciou v priebehu transportu. Tu vidíte na názornom príklade, ako celkom obyčajná vec pomáha v každodennom živote. Stačí len uzavrieť vzduch do polyetylénovej fólie, vytvoriť niekoľko bubliniek, obaliť ich papierovou obálkou, a máte perfektného pomocníka na logistické operácie, alebo na domáce či kancelárske účely.

Bublinkovú obálku môžete využiť aj doma pri ukladaní rôznych dokumentov a cenných drobností, napríklad šperkov, hračiek, dielikov puzzle a stavebníc, kuchynských potrieb či trvanlivých potravín. Životnosť týchto obálok je takmer neobmedzená, vydržia vám v domácnosti desiatky rokov v nezmenenom stave a možno vás aj prežijú.