Moto

Relaxujte a zbavte sa stresu

So slovíčkom stres sa stretávame takmer každodenne. Stres sami zažívame možno aj niekoľkokrát denne či už v práci alebo doma. Spúšťačom môže byť veľmi veľa veci. Môžeme spomenúť len niektoré z nich, ktoré určite každý už zažil. Sú nimi napríklad nedorozumenia v kancelárii, veľké množstvo práce a nedostatok času, problémy v rodine, odrastanie detí a podobne. A aj samotný stres ak je dlhodobý, môže byť spúšťačom rôznych ochorení a zdravotných problémov. Nehovoriac o psychických problémoch, ktoré s ním idú ruka v ruke. Preto je veľmi dôležité, aby sa človek stresu nejako vyhýbal, ale ako?

šálka čaju

To je veľmi ťažká otázka a odpovedať by na ňu ťažko vedeli aj známi filozofi. Stresu sa vyhnúť úplne nedá, ale môžete spraviť niečo, aby ste ho aspoň na nejaký čas eliminovali. A to tak, že si urobíte chvíľku pre seba. Nemusí to byť ani predĺžený víkend niekde vo Wellness. Niekedy úplne stačí aj pol hodinka s vyloženými nohami a šálkou skvelého čaju. Niekedy lahodný teplý čaj dokáže urobiť úplne zázraky. Japonci to vedia už dávno a pri svojom čajovom obrade sa nikdy neponáhľajú. Majú to ako určitú formu relaxu alebo meditácie. Kedy čaj pomaly pripravia a potom si ho po dúškoch ešte pomalšie vychutnávajú.

matcha

Vy čaj nemusíte pripravovať toľko dlho. Náš čajový prášok matcha jednoducho zalejete do hrnčeka a môžete ho vychutnávať okamžite. Ale osvojiť si japonskú chvíľku pre seba pri lahodnom čaju môžete. Táto „meditácia“, ktorá vás aspoň na chvíľu zbaví stresu je overená tisíce rokov. Matcha Bratislava čaj nám prichádza z Japonska každé tri týždne, takže zaručujeme jeho čerstvosť a kvalitu. Okrem toho, čajík bude mať pozitívne účinky aj na vaše zdravie a vďaka svojím látkam, ktoré môžete nájsť v zelenom čaji vás pomôže prežiť aj zvyšok dňa. Po malej pauze budete oddýchnutý a plný novej energie. Objednajte si ho u nás ešte dnes.