Nakupovanie

Ako vyriešiť adresu firmy?

Adresu firmy a respektíve jej oficiálne sídlo je potrebné uviesť pri zápise firmy do obchodného registra. A toto je bod, ktorý možno niektorého zakladajúceho podnikateľa zabrzdí. Najmä v prípade, ak nemá prenajaté priestory ako napr. kanceláriu, ktorú by sem mohol zaregistrovať.

Štýlová kancelária

Takáto situácia pritom nie je ojedinelá. Hlavne mladí a začínajúci podnikatelia nemajú k dispozícii extra nehnuteľnosť, niektorí možno ešte bývajú u svojich rodičov alebo na internáte. Ale aj pre starších a skúsenejších podnikateľov predstavuje prenájom či dokonca kúpa nehnuteľnosti výrazný škrt cez rozpočet. Navyše existuje pomerne dosť podnikateľských odvetví, ktoré kancelárske priestory alebo voľné priestory navyše k svojej podnikateľskej činnosti skrátka nepotrebujú! A to v prípade, ak nezamestnávajú kolektív kacenlárskych pracovníkov. Ak sú to podnikatelia, ktorí napríklad podnikajú a tvoria cez internet – ako prevádzkovalia eshopov, copywriteri, grafickí dizajnéri,… alebo firmy, ktorých zamestnanci vykonávajú externú manuálnu prácu. No oplatí sa im v takomto prípade prenajímať si kanceláriu (za minimálne 200 EUR /mes.) len preto, aby toto sídlo mohli zaregistrovať? Určite mi dáte za pravdu, že sa im to neoplatí.

Muž s notebookom sedí na lavičke

Našťastie však existujú aj iné možné riešenia.

  • Naše zákony umožňujú k firme zapísať adresu akýchkoľvek bytových a nebytových priestorov, ku ktorým má zakladateľ prístup. Dôležité je, aby ho bolo možné na tejto adrese kontaktovať a posielať mu sem firemnú poštu. Takisto nemusí ísť o adresu konkrétneho miesta, kde sa podnikateľská činnosť vykonáva.

Z tohto dôvodu stále viac podnikateľov využíva virtuálne sídlo firmy. Na rozdiel od registrácie domových priestorov vám toto riešenie ponúkne viac súkromia, anynonymitu a doplnkové administratívne služby. Za nízky mesačný poplatok zároveň získate lukratívnu adresu (sídlo sa môže nachádzať v Bratislave), ktorú budete môcť úplne legálne zapísať do obchodného registra.